Video

Dida to tytuł miłej dla ucha chińskiej piosenki, która przed laty była wielkim przebojem w chińskiej prowincji Junnan, przede wszystkim w Lijiangu. Piosenkarka o pseudonimie Kankan śpiewa o złamanym sercu…

Xiao Qian to kolejna chińska artystka, której piosenkę Yi shun jian można usłyszeć wszędzie na ulicach Lijiangu:

Minh Tuyet to jedna z największych gwiazd muzyki wietnamskiej. Miliony fanów nazywają ją wietnamską księżniczką popu. Wykonuje nie tylko własne utwory, ale lubi także adaptacje chińskich piosenek, czego dobrym przykładem jest utwór Tham Goi Ten Anh:

Inna liryczna piosenka w wykonaniu Minh Tuyet pod tytułem Ngay Xua Anh Hoi:

Ładny teledysk do mongolskiej piosenki o jeziorze Qinghai. Piosenka jest bardzo spokojna, w sam raz aby się wyciszyć. Pierwsza minuta może kogoś zniechęcić, więc warto uzbroić się w cierpliwość. Piosenkarka pochodzi z chińskiej Mongolii Wewnętrznej.

Znana mongolska artystka Ariunaa w teledysku do piosenki Bi. Trup się gęsto ściele!

Ariunaa w innej mongolskiej piosence Хөх Монголын үр сад. Styl teledysku podobny do poprzedniego, ale bogactwo tradycyjnych mongolskich strojów i dbałość o szczegóły wyróżniają ten teledysk spośród innych:

Mongołowie mają też własny hip-hop, czego dobrym przykładem jest zespól 2 Huu. Tutaj w piosence o zrozumiałym dla wszystkich tytule 1+1=2:

Laotańska muzyka może być trudna w odbiorze, szczególnie dla nowicjuszy, ale piosenka w wykonaniu Nampheung Mouangchan, do której wideo umieściłem poniżej, zawiera też fragmenty łatwiejsze :)

Jeszcze większym wyzwaniem dla ucha wydają się być piosenki khmerskie z Kambodży, ale z czasem można tę muzykę polubić! Swoją wytrzymałość można przetestować na piosence Chey louk nom ba’chok z filmu Aun euy srey Aun:

← Poprzednia strona (10)    STRONA 11    Następna strona (12) →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *