Video

Ghapama to ormiańska potrawa z dyni i o niej śpiewa a cappella żeńskie trio Zulai:

Tradycyjny tuwiński śpiew gardłowy nie jest łatwy w odbiorze, ale bardzo intrygujący. Modulowany w niezwykły sposób głos zastępuje instrumenty, a surowość teledysku potęguje dramaturgię:

Huun Huur Tu to najbardziej znany na świecie tuwiński zespół specjalizujący się w śpiewie gardłowym. W utworze Chiraa-Khoor, nagranym podczas trasy koncertowej, użyte zostały tradycyjne tuwińskie instrumenty:

Teledysk do przyjemnej piosenki w języku Zhuangów (lud tajski zamieszkujący południowe Chiny) to rzadkie znalezisko. Tytuł piosenki to „Śnię o tobie o północy”, czyli w języku zhuang Gyanghwmz gou loq raen mwngz:

Najbardziej znany tradycyjny przebój ludu Naxi z Yunnanu śpiewany w ich języku:

Tradycyjna piosenka ludu Lisu z Yunnanu. Język lisu spokrewniony jest z birmańskim. Śpiewają Ahnyi, Ahchar i Ahdu, czyli Three Sisters of the River:

A oto przykład muzyki w języku lisu w wykonaniu artystki narodowości Lisu z Birmy. Sama piosenka może na kolana nie powala, ale uwagę zwraca niezwykła ortografia języka lisu:

Pochodząca z Australii młoda indonezyjska piosenkarka o pseudonimie Shae zrobiła wielką karierę swoim przebojem Sayang, który niespodziewanie stał się hitem w Malezji:

Czas na afrykańskie rytmy. Juliana Kanyomozi z Ugandy śpiewa piosenkę Sanyu Lyange:

Pochodząca z Mali Rokia Traoré śpiewa w języku bambara intrygującą piosenkę Koronoko:

← Poprzednia strona (11)    STRONA 12    Następna strona (13) →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *