Video

Jedna z najbardziej utalentowanych piosenkarek z Bangladeszu Dilshad Nahar Kona w piosence Dheem Tana:

Nepalska piosenkarka Milan Amatya, która na swoim koncie ma ponad 300 piosenek, wraz z Prahlad Timalsina w filmowym przeboju Gala Ratai:

Znana brazylijska wokalistka Anitta w moim ulubionym przeboju Zen. Piosenka jest dużo lepsza niż oficjalny teledysk, dlatego poniżej umieściłem wersję z samym zdjęciem:

Bonga Kwenda to ikona angolańskiej muzyki. Wydał ponad 30 albumów, koncertował także w Polsce. Tancerki z teledysku Kambua wyglądają jak na sambodromie w Rio de Janeiro, ale otocznie to już zupełnie inna bajka:

Wielokrotnie nagradzana piosenkarka z Angoli o artystycznym pseudonimie Ary w portugalskojęzycznej sambie pt. Vida:

Lizha James z Mozambiku w świetnym teledysku do piosenki Quem Ti Mansou. Dwie części piosenki są zupełnie różne. Pierwsza – śpiewana po angielsku, bardzo nowoczesna i druga – w języku tsonga, bardziej tradycyjna, ale obie warte wysłuchania i obejrzenia:

Koba to przysmak z Madagaskaru, który pod inną nazwą znany jest także na wyspie Celebes. Hanitra Rasoanaivo, liderka zespołu Tarika, odkryła to podróżując po Indonezji w poszukiwaniu korzeni Malgaszów. Zainspirowana swym odkryciem nagrała piosenkę Koba, która stała się na Madagaskarze wielkim przebojem:

Namavao & Marina z Madagaskaru w minimalistycznym teledysku do piosenki Ty ndaty:

Afrykańskie rytmy tańca Fanga z Liberii w interpretacji nigeryjskiego mistrza bębnów Babatunde Olatunji:

Podobnie do egzotycznych bębnów brzmi… lód z jeziora Bajkał! Irkucka grupa Ethnobeat udowadnia, że do stworzenia ciekawego instrumentu wystarczy trochę wyobraźni:

← Poprzednia strona (12)    STRONA 13    Następna strona (14) →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *